Bulgaristan Burgaz Konsolosluk Randevusu Alma İşlemi

Tarafından   10/24/2017

Bulgaristan Burgaz Konsolosluk Randevusu Alma işlemi internetten ve telefonla konsololsuk çağrı merkezinden alınır.Bu yazımızın konusu  Bulgaristan Burgaz Türk Konsolosluğu pasaport , dövizle askerlik , vatandaşlık , nüfus , noter , doğum , evlilik , mavikart , yeni kimlik kartı alma ve diğer adli işlemler için randevu alınarak ilgili işlem için başvurulur.

TC Burgaz Başkonsolosluğu hizmet kalitesini artırmak , vatandaşların daha hızlı işlem yapmalarını bekleme sürelerini kısaltmak , mevcut iş gücünü  daha verimli kullanmak amacıyla diğer dış temsilciliklerimizde olduğu gibi tüm konsolosluk işlemlerinde randevulu sisteme geçmiştir.

Bulgaristan Burgaz Türk Başkonsolosluğundan randevular www.konsolosluk.gov.tr adresi ile internetten + 90 312 292 29 29 numaralı Konsolosluk Çağrı Merkezi ile haftanın 7 günü 24 saat TC kimlik numarası ,e-posta ve kimlik bilgileri girilerek alınır..

Bunun dışında almış olduğunuz randevular ve işlem başvuru durumu sorgulama hakkında bilgiye aynı adres üzerinden ulaşabilirsinzi..

Bulgaristan Burgaz Konsolosluk Randevusu Alma Sayfasından Hangi işlemler için Randevu Alınır?

E-Konsololsuk Çağrı merkezi ve web adresinden ; Doğum işlemleri, harçları ve gerekli belgeler , Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler Evlilik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler ,Pasaport işlemleri, harçları ve gerekli belgeler Askerlik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler Noter işlemleri, harçları ve gerekli belgeler Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler Ölüm Tescili ve gerekli belgeler ADLİ KONULAR Adli sicil belgesi, tebligat işlemleri ve E-devlet şifresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Burgaz Başkonsolosluğu e-Konsolosluk Randevusu Almak İçin TIKLAYINIZ

E-Konsolosluk  Randevusu İnternetten Nasıl Alınır?

İster İnternetten ister çağrı merkezinden olsun konsolosluk randevusu alacak vatandaşların mutlaka TC kimlik numaralarının olması gerekiyor. Eğer hala TC kimlik numaranız yoksa ilgili konsolosluğa randevu almadan  kimlik numarası almak için başvuruda bulunmanız gerekiyor.

E-konsolosluk randevu almak için , konsolosluk.gov.tr adresine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Bulgaristan) ve Temsilcilik ( TC Burgaz Başkonsolosluğu  ) seçilmeli ve e-randevu butonuna tıklanmalıdır.

Randevu alırken TC kimlik numaranızın , diğer kimlik bilgileriniz ve elektronik posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. İstenen bilgiler eksiksiz tamamlanmasının ardından verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. 18 yaşından küçükler için yapılacak başvurularda randevu anne ya da baba adına alınmalıdır.

Burgaz Başkonsolosluğu Nerede?

Posta Adresi
Turkish Consulate General
Boulevard Demokratsia, No.38,
8000 – Burgas / Bulgaria
Telefon:+359 56 879 940

Faks:+359 56 821 700
E: consulate.burgas@mfa.gov.tr

Burgaz Başkonsolosluğu ve Görev Bölgesi :

Başkonsolosluk kançılaryası ve ikametgahı aynı bahçe içinde ayrı binada bulunmaktadır. Binalar devlet malıdır.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde; Burgaz, İslimiye (Sliven), Yanbolu (Yambol), Varna, Hacıoğlu Pazarcık (Dobriç), Şumnu (Şumen), Rusçuk (Ruse), Eski Cuma (Tırgovişte), Silistre ve Hezargrad(Razgrad) illeri ile Hamzabeyli-Lesovo ve Dereköy-Malko Tırnovo sınır kapılarıbulunmaktadır.

Başkonsolosluğumuzun başlıca faaliyet konularını görev bölgemizde mukim vatandaşlarımızın konsolosluk işlemleri ve yerel makamlarla yürütülen ikili ilişkiler teşkil etmektedir. Ayrıca, ticari, ekonomik, kültürel konularda da faaliyetler yürütülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir