BORDO TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALMA ,SORGULAMA,İPTAL ETME

Tarafından   02/10/2017

T.C Bordo Başkonsolosluğu Konsololuk Randevu Alma , Sorgulama ve İptal Etme İşlemleri

Fransa’da hizmet veren T.C. Bordo Başkonsolosluğu ‘ndan konsololuk işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlar; konsolosluk.gov.tr randevu alma sayfasına giriş yaptıktan sonra, ülke olarak Fransa ve işlem yapılacak konsololsuk Bordo Başkonsolosluğu seçimini yaparak istedikleri işlem için randevu alabilirler.Bunun yanında almış olduğunuz e-konsolosluk randevusunu sistemden Bordo Başkonsolosluğu randevu sorgulama ve iptal etme işlemini yapabilirler.

TC Bordo Başkonsolosluğu adresi 29, Allées de Chartres 33000 Bordeaux olup konsolosluğa 00 33 (0) 5 57 99 77 20 nolu telefonla ulaşılır. Bordo Başkonsolosluğu Görev Bölgesi 09- Ariège, 16- Charente, 17- Charente Maritime, 19- Corrèze, 24- Dordogne, 31- Haute Garonne, 32- Gers, 33- Gironde, 40- Landes, 46- Lot, 47- Lot et Garonne, 64- Pyrénées Atlantiques, 65- Hautes-Pyrénées, 81- Tarn, 82- Tarn et Garonne, 87- Haute Vienne

E-KONSOLOSLUK RANDEVUSU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Konsolosluk Çağrı Merkezi Numarası aşağıda verilmiştir. Bu numaraya 7 gün 24 saat ilkeden lokal tarife ücretlendirmesi üzerinden arayabilirsiniz.

+ 90 312 292 29 29

Bordo Başkonsolosluğu randevu alma sisteminin hayata geçmesiyle birlikte konsololukdaki sıra bekleme ve işini aynı gün içinde yaptırama gibi vakalarda da azalma oldu.Vatandaşlar istedikleri işlemi aldıkları randevu ile Bordo konsolosluğuna randevu tarihinde gerekli belgeleri ibraz ederek gerçekleştirebiliyor. Böylelikle hem zamandan tasarruf ediliyor hem de gereksiz masrafın önüne geçilmiş oluyor.

Bordo Başkonsolosluğu’ndan hangi işlemler için randevu alınabilir?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden vatandaşlar Bordo Başkonsolosluğunu seçtikten sonra ; Vatandaşlık , Nüfus , Askerlik , Noter ,Pasaport , Doğum ,Evlilik bildirimi , Seçim , Vize , Ölüm ve diğer konsololuk işlemleri için randevu alabilirler. Bunun yanında bu işlemleri nasıl yapacakları ,gerekli belgeler ve ödenmesi gereken harçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Vatandaşların Bordo Başkonsolosluğuna gitmeden önce ,ilgili işlem için gerekli belgeleri hazırlayıp ,randevu saatinden yarım saat önce konsoloslukta bulunması işlemlerin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Bordo BaşKonsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon:
00 33 (0) 5 57 99 77 20
Faks:
00 33 (0) 5 56 48 27 34
E-posta:
consulat.bordeaux@mfa.gov.tr

Başkonsolosluk Posta adresi:
29, Allées de Chartres 33000 Bordeaux

Konsolosluk randevu sistemi nedir?

Konsolosluk randevu sistemi ; Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olup ,dünya genelinde hizmet veren tüm T.C Büyükelçilikleri ve T.C. Konsololuklarından yapılacak işlemler için uygun tarih ve saat için randevu vermek, bazı işlemlerin uzaktan yapılmasını sağlamak , vatandaşların konsolosluklarda yapacakları işlemlerde ; izlenmesi gereken yol ,grekli belgeler ve ödenecek harç ve işlem bedelleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla kurulmuş online portaldır.

Konsololuk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı aşağıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.
Bulunduğunuz ülkedeki konsoloslukramızdan Nüfus, Evlilik, Askerlik , Doğum ve Vatandaşlık vb. işlemleri için randevu almak istiyorsanız aşağıdaki konsolosluk.gov.tr linkini tıklayınız.