Berlin Türk Konsolosluğu AskerliK İşlemleri ( Dövizle AskerliK,Askerlik Erteleme)

Tarafından   03/04/2017

Berlin Türk Konsolosluğu Askerlik Erteleme ,Dövizle askerlik başvurusu Berlin Başkonsolosluğu, Berlin Türk Konsolosluğu Dövizle Askerlik Başvurusu ve ödeme işlemleri ve gerekli belgeler yazımızın devamında verilmiştir. TC Berlin Başkonsolosluğu askerlik erteleme ve dövizle askerlik başvurusu gibi işlemler için e-konsololuk randevu sisteminden askerlik işlemleri randevusu almak zorunludur.

Bilindiği gibi 18 yaşını doldurmuş her  erkek Türk vatandaşı (yurtdışında ya da yurt içinde yaşadığı dikkate alınmaksızın) askerlik yapmakla yükümlüdür. Almanya’da yaşayan askerlik çağına gelmiş Türk vatandaşları askerlik yoklama , ertelem işlemlerini zamanında yaptırmaları gerekiyor. Aksi halde asker kaçağı durumuna düşeceği için Türkiye’ye girişte gümrüklerde sorun yaşayabilir.

TC Berlin Başkonsolosluğu askerlik erteleme ve dövizle askerlik işlemleri için randevu e-konsolosluk randevu sisteminden TC kimlik kartı ya da pasaport bilgileri ile alacak oldukları askerlik işlemleri randevusu ile yapılır.

e-Konsolosluk askerlik işlemleri randevusu almak için Tıklayınız!!

BERLİN BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN ASKERLİK ERTELEMESİ YAPMAK İÇİN GEREKEN BELGELER NELER?

TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN:
1. Nüfus cüzdanı
2. Pasaport, oturma ve çalışma izni (Aufenthaltserlaubnis) Eğer ek bir belge (Fiktionsbescheinigung) var ise, o da getirilmelidir.
3. 3 adet fotoğraf (sadece ilk askerlik ertelemesi için gereklidir)

BİRDEN FAZLA TABİYETLİ (ÇİFTE VATANDAŞ) KİŞİLER İÇİN:
1. Nüfus cüzdanı ve Alman kimliği (Personalausweis)
2. Meldebescheinigung (güncel tarihli)
3. 3 adet fotoğraf
4. Alman vatandaşlığına alınma belgesi (Einbürgerungs-urkunde). Alman vatandaşlığını doğumla kazandıysanız, doğum belgesi (Geburtsurkunde) ve anne-babanızdan hangisi siz doğmadan önce Alman vatandaşlığına alınmış ise, onun Alman vatandaşlığına alınma belgesi (Einbürgerungsurkunde)
5. Doğum yeriniz Almanya dışında ise Bürgeramt’tan alacağınız Almanya’ya ilk geldiğiniz tarihi gösteren belge (Bescheinigung aus dem Melderegister seit der Einreise in die Bundesrepublik Deutschland)

ALMANYA’DA YAPILAN ASKERLİK HİZMETİNİN TÜRKİYE’DE TANITILMASI İÇİN GEREKEN BELGELER
1. Nüfus cüzdanı ve Alman kimliği (Personalausweis)
2. 3 adet fotoğraf
3. Einberufungs- /Musterungsbescheid
4. Wehr- / Zivildienstzeitbescheinigung
5. Alman vatandaşlığına alınma belgesi (Einbürgerungs-urkunde). Alman vatandaşlığını doğumla kazandıysanız, doğum belgesi (Geburtsurkunde) ve anne-babanızdan hangisi siz doğmadan önce Alman vatandaşlığına alınmış ise, onun Alman vatandaşlığına alınma belgesi (Einbürgerungsurkunde)
6. Doğum yeriniz Almanya dışında ise Bürgeramt’tan alacağınız Almanya’ya ilk geldiğiniz tarihi gösteren belge (Bescheinigung aus dem Melderegister seit der Einreise in die Bundesrepublik Deutschland)

BERLİN BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN DÖVİZLE ASKERLİK MÜRACAATI İÇİN GEREKEN BELGELER

1. T.C. KİMLİK KARTI VE PASAPORT
BİRDEN FAZLA TABİYETLİ (ÇİFTE VATANDAŞ) KİŞİLER İÇİN: T.C. nüfus cüzdanı ve Alman kimliği (Personalausweis) ve Alman vatandaşlığına alınma belgesi (Einbürgerungsurkunde). Alman vatandaşlığını doğumla kazandıysanız, doğum belgesi (Geburtsurkunde) ve anne-babanızdan hangisi siz doğmadan önce Alman vatandaşlığına alınmış ise, onun Alman vatandaşlığına alınma belgesi (Einbürgerungsurkunde)
2. 3 adet fotoğraf
3. Rentenversicherungsverlauf (KNOBELSDORFFSTRASSE 92, 14059 BERLIN, U-Bahnhof Kaiserdamm adresindeki Rentenversicherungsanstalt’tan alınacak)
4. İşyerinizden alacağınız, çalıştığınıza dair belge (Arbeitsbescheinigung). Çalışmıyorsanız Bewilligungsbescheid. İşyeri sahibiyseniz Gewerbeanmeldung ve ne zamandan beri işyeri sahibi olduğunuza dair vergi dairesinden (Finanzamt) tasdikli belge (örneği Başkonsolosluğumuzdan alabilirsiniz).
5. Evraklarınızı tamamlayıp başkonsolosluğumuza teslim ettiğinizde, İş Bankasına para yatırmanız için size ödeme dekontu düzenlenecektir. Parayı İş Bankasına nakit yatırmanız gerekir, havale (Überweisung) yapılmayacaktır.

Berlin Türk Konsolosluğu AskerliK İşlemleri ( Dövizle AskerliK,Askerlik Erteleme)” da bir yorum

  1. mustafa ozcakir

    Merhaba ben dovizli askerlik icin internet sayfaniza bi turlu ulasamiyorum lutfen bana yardimci olun bana birandevu ayarliya bilirseniz sevinirim hic olmadi telefon la ariycam tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir