Avusturya TC Salzburg Başkonsolosluğu Randevu Alma

Tarafından   06/15/2017

Avusturya T.C Salzburg Başkonsolosluğu Randevu Alma sayfasından konsoloslukta yapacağınız tüm işlemler için randevu alabilirsiniz.Salzburg Başkonsolosluğu Randevu Alma sayfasından pasaport , askerlik , noter , vatandaşlık , nüfus , mavi kart , yeni kimlik kartı , doğum ve  evlilik bildirimi , e-Devlet Şifresi alma işlemleri için randevu alınır.

TC Salzburg Başkonsolosluğundan işlem yapmak için başvuruda bulunan vatandaşlar randevu tarihinde , randevu saatinden en az yarım saat önce konsoloslukta bulunması gerekiyor.Yaptıracağınız işlem türüne göre gerekli belgeler ve harç ücretlerinin ne kadar olduğu hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilinir.

TC Salzburg Başkonsolosluğu İletişim
Telefon:
+43 662 44 21 20 +43 662 44 21 33 +43 662 44 29 28
Faks:
+43 662 44 21 33 – 4
E-posta:
konsulat.salzburg@mfa.gov.tr
Başkonsolosluk Posta adresi:
Strubergasse 9 A-5020
Salzburg Austria

Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. EVLİLİK Evlilik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pasaport işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. ASKERLİK Askerlik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Doğum işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Noter işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. T.C. VATANDAŞLIK Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ölüm Tescili ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ADLİ KONULAR Adli sicil belgesi, tebligat işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

DİĞER e-Devlet Şifresi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konsololuk randevusu almak için ücret ödenir mi?

Konsolosluk randevu sistemi üzerinden alınacak tüm randevular ücretsizdir.Vatandaşlar her işlem için ayrı ayrı randevu alamak zorunda olup istedikleri zaman almış oldukları randevuları iptal edebilirler.

e-konsolosluk randevu sisteminden yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre ,bulunduğunuz ülkelerdeki dış temsilciliklerimizden randevu alabilirsiniz.E konsolosluk randevusu alabilmeniz için kimlik kartınızda T.C kimlik numarası yazılı olmalıdır.Aksi halde yeni nüfus cüzdanı için de randevu almanız gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarına ve yabancılara hizmet veren dış temsilciliklerimiz E KONSOLOSLUK RANDEVU sistemine geçilmiş olup,konsolosluklarımızdan ve büyükelçiliklerimizden yapacak olduğunuz tüm işlemler için randevu alınması önemle rica olunur.E konsolosluk randevularınızı aşağıda linkini verdiğimiz Dışişleri Bakanlığımızın e-RANDEVU – KONSOLOSLUK.GOV.TR adresinden alabilirsiniz.
Bulunduğunuz ülkedeki konsoloslukramızdan Nüfus, Evlilik, Askerlik , Doğum ve Vatandaşlık vb. işlemleri için randevu almak istiyorsanız aşağıdaki konsolosluk.gov.tr linkini tıklayınız.

KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. Ülke: Avusturya, Temsilcilik: Salzburg Başkonsolosluğu  daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

1-T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. (Web.de
ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2-Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

3-Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4-Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

5-Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6-Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al”
yazan yeri tıklayınız. Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Avusturya TC Salzburg Başkonsolosluğu Randevu Alma” da bir yorum

 1. Filiz d

  Kardesimin üzerine dokuz sene önce yaptigim vekaleti geri almak istiyorum bana rendevü verirmisiniz tesekürler

 2. Z turcan

  Evlilik işlemleri icin randövü almak istiyörüm bir türlü olmuyor yardimci olurmusun

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Randevu sistemi ‘gmx web’ uzantılı mail adreslerini tanımamakta olup randevu almak için kullanılacak mail adreslerinin ‘hotmail- yahoo- gmail’ uzantılı olması gerekmektedir.

 3. Aydogan

  Salzburg TC başkonsolosluğunda E sınıfı sürücü belgemi yenileyip uzatmak istiyorum ” ilginie arz eder bu hususta randevu talep ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir