ANVERS TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALMA ,SORGULAMA

Tarafından   02/10/2017

T.C. Anvers Başkonsolosluğu Konsolosluk Randevu Alma , Sorgulama ve İptal Etme İşlemleri online yapılıyor.. Anvers Türk Konsolosluğu adresi Sorbenlaan 16, 2610
Wilrijk Antwerpen olup , vatandaşlar Anvers Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak , nüfus , pasaport , vatandaşlık , doğum,evlilik ,askerlik ,adli konular ve noterlik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

T.C Anvers Başkonsolosluğu Randevu Alma İçin Tıklayınız

e-KONSOLOSLUK RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Vatandaşların konsolosluk işlemleri için nasıl randevu alacaklarıyla ilgili bilgiler de veren Amsterdam Başkonsolosluğu; “e-Randevu almak için konsolosluk.gov.tr adresindeki konsolosluk işlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Belçika) ve Temsilcilik (Bürüksel Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlanıp verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış olduğunuz randevular gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilebilir.

T.C. Anvers Başkonsolosluğu’ndan, konsolosluk işlemlerinin en yoğun olduğu pasaport ,askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerinde işlemler artık sadece randevulu sistemle yapılacak. Konsolosluklardan yapılan açıklamada, 1 Haziran’dan itibaren bu servislerde “tam zamanlı randevu sistemine” geçildiği yönünde oldu.

Anvers Başkonsolosluğu Görev Bölgesi ; Belçika’nın Flaman Bölgesi (Brabant Eyaleti hariç) Mesai saatleri dışındaki acil durumlarda Başkonsolosluğun santrali (+32 3 8207100 ) üzerinden Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Konsolosluk Çağrı Merkezi, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. (+90 312 292 29 29)

Artık konsolosluklardan; pasaport ,askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık işlemleri için randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek . Evlenme, tebligat ve pasaport teslimat servisleri ise randevusuz hizmet vermeye devam edecek.

Konsolosluklarda askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık işlemlerinde tam zamanlı randevulu dönemi geçen ay başladı.Başkonsolosluktan yapılan yazılı açıklama ile 1 Haziran’dan itibaren bu servislerde tamamen randevu sistemine geçileceğini duyurdu. Bu alanlarda işlem yaptırmak için randevusuz gelen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek.

Konuyla ilgili açıklama şöyle; “Vatandaşlarımızın başkonsolosluğumuz hizmetlerinden daha rahat faydalanmaları ayrıca iş yerlerinden ya da okullarından izin almaları gereken vatandaşlarımızın da işlemlerini zamanlıca gerçekleştirebilmeleri amacıyla 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren askerlik, nüfus, noter ve vatandaşlık servislerimizde tam zamanlı randevu sistemine geçilecektir” duyurusunda bulundu.

Bu servislerde işlem yaptırmak isteyenlerin konsolosluğa gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerektiğinin altını çizen Köln Başkonsolosluğu, “Randevusuz gelenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir” açıklamasına yer verdi.

Anvers Başkonsolosluğu İletişim Adres/ Telefon /E-Posta Bilgileri

Sorbenlaan 16, 2610
Wilrijk Antwerpen

Telefon:+32 3 8207100

Faks:32 3 8300563

E-posta:consulate.antwerp@mfa.gov.tr

ANVERS TÜRK KONSOLOSLUĞU RANDEVU ALMA ,SORGULAMA” da bir yorum

 1. Ummahan

  Merhaba ben esim Saban Arslan’la gelmistim Anvers baskonsolosluguna 13 ocak 2017 tarihinde. Esimin nufusunu uzatirmak icin ama sizden hala email bekliyoruz birsey gelmedi.

 2. Kubra

  Merhaba ben cocuklarima nufus cikartmak istiyorum ve evlilik nasil ulasacam size ve neler lazim tsk

 3. Lale

  Ben burda oy kullanma hakkim varmi yokmu nasil ogrene bilirim yardimci olurmusunuz

 4. Gulyeter Bahtiyaroglu

  Turk ehliyetini belcika ehliyetine ecvirme islemleri icin bir belge alinmasi lazimmis konslolsluktan. Ama ranvovu secenegi yok . Nasil yapmamiz lazim acaba

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   nüfus ya da vatandaşlık bölümünden randevu alabilirsiniz.

 5. UFUK DUMANLI

  slm bu 4.uncu gelisimiz oglumla askerlik islemleri icin yine olmadi bir yildir gidip geliyoruz 3.aya rendavu aliniyor bu gun gittik belediyeden alinan kagida tarih yokmus gonlderdiler hepsine lanet olsun konsolos calisanlarinin yZAIKLAR OLSUN BIZ RUSYADANMI GELIYOZ BELCIKANIN RESMI BELGESINI TANIMIYOLAR

 6. İbrahim

  Merhaba benim şuan 5 yıllık oturumum var yurtdışına çıkış yaptığımda pasaport gerekir mi ? Lütfen bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olsun

  1. ekonsolos Gönderi yazarı

   Yurtdışına pasaportsuz çıkış yapılmaz.Anlaşmalı ülkeler harici tüm dünya ülkelerine girişler pasaport ile yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir