Amsterdam,Deventer,Rotterdam Türk Konsolosluklarında İşlem Ödeme Sistemi Değişti

Tarafından   01/03/2020

Hollanda’da hizmet veren Rotterdam Başkonsolosluğu , Deventer Başkonsolosluğu ve Amsterdam Türk Başkonsoloslukları bünyesinde yaptırılacak tüm konsolosluk işlemleri için ödemeler internetten yapılmaya başladı.

Artık konsolosluklara gelirken vatandaşların yanlarında nakit para getirmelerine gerek kalmadı. Sanal POS bankacılık ödeme sisteme geçişle birlikte nakit para olarak tahsilat işlemi artık yapılmayacak, kasa gişesi kapatılacaktır.

Sanal POS bankacılık ödeme sistemi nedir, nasıl çalışır, ihtiyacınız olan teknik altyapı nedir?

-İnternet üzerinden gerçekleştirilen, İDEAL ödeme sistemini de kapsayan, kullanımı son derece kolay bir ödeme sistemidir. Tahsilatlar https://vezne.konsolosluk.gov.tr/tr/login/ internet sitesi üzerinden gerçekleşmektedir.

-İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra, T.C. Kimlik Numaranız veya işlem referans numaranızı kullanarak ödeme işleminizi başlatabilirsiniz.

-Giriş yaptıktan sonra ödeyeceğiniz tutar otomatik olarak ekranda görüntülenecektir.

-Ödeme işlemi için internet bağlantısı olan bir cep telefonu, bilgisayar veya ipad’inizin olması, ek olarak bir banka hesabınızın bulunması yeterlidir. -Ödemede bankamatik kartı (debit card) veya kredi kartı kullanılabilmektedir.

-Ödemede kullanacağınız cihazda “mobil bankacılık” uygulamasının kurulu olması veya internet bankacılığınızın bulunması işleminizin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

-Ödeme işlemi şahsen yapılabildiği gibi sizin adınıza bir başkası tarafından da yapabilir. Bu şekilde, ödemeyi yapacak kişinin Başkonsoloslukta fiziken bulunmasına da ihtiyaç duyulmayacaktır.

-Ödeme işlemine başlamadan önce bankanızda ödenecek meblağı karşılayacak yeterli bakiyenin bulunup bulunmadığını ve günlük azami ödeme limitinizi kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

-Ödeme sonucunda e-tahsilat makbuzunuzu internet sayfasından görüntüleyerek teyit etmeniz mümkündür.

– Sanal POS sistemi üzerinde gerçekleştirelecek ödeme işleminiz sırasında bankanızca sağlanmış olan kart okuyucunuzun (card reader) yanınızda bulunması ihtiyaç halinde işlemlerde önemli kolaylık sağlayabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir