2021 Konsolosluk Randevu Alma, Randevu Sorgulama ve Randevu İptal İşlemleri

Tarafından   12/20/2020

2021yılında da yurtdışıda hizmet veren tüm temsilciliklerimizdeki konsolosluk işlemleri için Konsolosluk Randevu Alma, Konsolosluk Randevu Başvuru Durumu Sorgulama ve Konsolosluk Randevu İptal İşlemleri online yapılmaktadır.

Yurtdışında hizmet veren tüm Başkonsolosluklarımız randevu ile hizmet vermekte olup, konsolosluk işlemleriniz için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu almanız gerekmektedir.

Randevu almak için T.C. Kimlik Numaranız gerekmektedir. Kimlik numaranız, nüfus cüzdanınız/kimlik kartınız ya da Mavi Kartınızda bulunmuyorsa ve kimlik numaranızı bilmiyorsanız T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün “Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama” ekranından kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz. Kimlik numarası sorgulama ekranına ulaşmak için https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/NufusaKayitYeriSorguModulTCKimlikNo adresini ziyaret ediniz.

T.C. kimlik numaranızı öğrenemediğiniz takdirde bir yakınınızın kimlik numarası ile randevu alabilirsiniz.

Mavi Kart hamili vatandaşlarımızın da randevu alabilmeleri için www.konsolosluk.gov.tr adresinden, “Randevu Al” sekmesi altındaki “Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk İşlemleri” bölümünden giriş yapmaları ve diledikleri konsolosluk işlemini seçtikten sonra T.C. kimlik numaralarını girerek randevu alma işlemlerine devam etmeleri gerekmektedir.

Her bir işlem ve her bir birey için ayrı ayrı randevu alınmalı ve bunun için kişisel bilgilerinizi girdiğiniz kısımda yöneltilen “Yanınızda gelecek kişi sayısı” sorusuna işlem sayısını yazmanız gerekmektedir.

Yabancı ülke makamlarınca verilen boşanma kararlarının tescili başvurusu için www.konsolosluk.gov.tr adresinden “Nüfus” başlığı altındaki “Yabancı Ülke Makamlarınca Verilen Boşanma Kararlarının Tescili” sekmesinden randevu alarak randevu gününde Başkonsolosluğumuza gelmeniz gerekmektedir.

Ataşeliklerimiz için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu verilmemektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği, Eğitim Ataşeliği, Ticaret Ataşeliği, Din Hizmetleri Ataşeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğinden randevu alabilmek için aşağıda kayıtlı telefon numaraları veya e-posta adresleri üzerinden Ataşeliklerimizle doğrudan temas etmeniz gerekmektedir.

Randevu İptali için aşağıdaki linki tıklayınız

T.C. Türk Vatandaşları için Randevu Sorgulama. Randevunuzu sorgulamak için lütfen açılan sayfadaki bilgileri doldurup ‘Ara’ butonuna basınız.

Konsolosluk Çağrı Merkezi Bakanlık

Fransa’daki vatandaşlarımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni doğrudan arayabildikleri telefon numarasında (00 331 80 146335) teknik bir arıza meydana gelmiştir. Konsolosluk Çağrı Merkezine konsolosluklarımız santralleri üzerinden tuşlama yaparak ya da doğrudan 00 90 312 292 29 29 nolu numarayı arayarak bağlanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir