2017 Kızılay kurban ücreti kaç para?

Tarafından   08/26/2017

2017 Kızılay kurban ücreti kaç para?

Kızılay’ın vekaletle kurban bağışı bedelleri açıklandı| Kızılay kurban bağış bedeli ne kadar kaç para?
Kızılay, Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerine ulaşmak amacıyla düzenlenen vekaletle kurban bağışı kampanyasının oluşturulan fiyatlarını açıkladı. Buna göre,yurt içinde kurban bağışı bedeli 735 lira, yurt dışında ise 500 lira olarak belirlendi.

KIZILAY WEB  SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, bu yıl için kurban bağışı bedellerinin yurt içinde 735 lira yurt dışında ise 500 lira olarak belirlendiğini açıkladı. Kınık, “Vekaletle kurban kesimi organizasyonlarında kurban ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımıza bu ibadetlerini gerçekleştirirken aynı zamanda kendilerinin ulaşamayacağı ihtiyaç sahiplerinin sofralarını şenlendirerek bir iyilik ve paylaşma şölenine de dönüştürmelerine yardımcı oluyoruz” dedi.
1 milyon 950 bin insana ulaşılacak

Kampanya ile yaklaşık 1 milyon 950 bin ihtiyaç sahibi insana ulaşılmasının hedeflendiğini belirten Kınık, “Bu sene ‘Kurban bereketi yıl boyu sürsün’sloganıyla bu organizasyonumuzu sizlerle paylaşıyoruz.Biliyorsunuz Kızılay’ın bir kurban modeli var. Kızılay’ın kurban modeli aslında onun sadece Kurban Bayramı’nın sürecinde değil, 365 gün bu kurban bereketi devam ettirmemizi sağlayan bir model. Ülke içerisinde 650 bin insana,ülke dışında da yaklaşık 1 milyon 300 bin insana, toplamda 1 milyon 950 bin insana bu kurban bereketini taşımayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ankara Şubesi Ulucanlar Aşocağı Küçükbaş Kurban Bağışı

Türk Kızılayı Ankara Şubesi’ne ait bulunan Ulucanlar Aşocağımız vekalet usulü küçükbaş kurban kesimine 2017 yılında da devam etmektedir. Yapacak olduğunuz Kurban Bağışı , Kızılay ile emin ellerde.

2017 yılı kurban bedellerimiz 735.00 TL olup kurban kesimlerimiz İstanbul Yolu 23 km de Susuz Köyü Beşkardeşler mezbahasında gerçekleştirilecektir.

Kurban etlerinden Aşocağı ihtiyacı ayrıldıktan sonra kalanının tamamı Kurban Bayramı süresince ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.
Kurbanlıklarınız Aşocağı için canlı kesilecektir…

Kurban etlerinden hiç kavurma yapılmayacak tamamı değerlendirilecektir.

Bu güne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve güven sayesinde toplumsal dayanışmaya verdiğiniz destek ve yoksul yüreklere yaşattığınız bayram sevinci için teşekkürlerimizi sunarız.

Ahmet Hizanlıoğlu
Türk Kızılayı Ankara Şubesi Başkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir